Чому не варто забувати про грип

Як зауважив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, попри пандемію коронавірусу українці не мають забувати й про інші хвороби. Особливо в сезон поширення гострих респіраторних інфекцій.

До теми В Україні провели понад 21 мільйон COVID-щеплень: якими вакцинами найбільше

Ігор Кузін

“Проєкт показав, що попит на вакцинацію поза межами лікувальних закладів є і він доволі високий. Тож МОЗ продовжує активну роботу над змінами до нормативно-правових актів, які дозволять втілити в Україні кращі європейські практики і зробить вакцинацію ще більш доступною.”

Що відомо про проєкт

Відомо, що проєкт з вакцинації проти грипу в аптеках ініціювала компанія Санофі. Він стартував у Києві 10 листопада. Узяти в ньому участь могла будь-яка повнолітня людина за умови купівлі вакцини будь-якого виробника в аптеці й попереднього безкоштовного огляду лікаря на місці.

Проєкт, який Санофі ініціювала цього року, отримав підтримку з боку держорганів охорони здоров'я, лікарської та аптечної спільноти, і підтвердив готовність України до впровадження таких передових світових практик. Для поширення цієї ініціативи у майбутньому потрібно впровадити низку законодавчих змін, зокрема надати можливість фармацевтам робити щеплення в аптеці,
– розповів Рамі Мруа, генеральний менеджер Санофі Пастер, бізнес-підрозділу по роботі з вакцинами Санофі в Україні.

Вакцинація проти грипу в Україні: що треба знати

  • У цьому сезоні в Україні планують ввезти 1,25 мільйонів доз вакцин проти грипу від різних виробників.
  • За інформацією Центру громадського здоров'я, з початку епідемічного сезону станом на 7 листопада проти грипу вакцинувались всього 34 894 українці.
  • До груп ризику належать вагітні, діти та літні люди та люди з хронічними захворюваннями.