Існують два види раку ока: ретинобластома і хоріоїдальна меланома, пише Focus.

Також на тему: Виявили два нових підвиди раку товстої кишки

Ретинобластома часто діагностується в дитячому віці, її зазвичай першими помічають батьки.

Симптоми ретинобластоми

Так, за словами лікарів, при фотографуванні зі спалахом одна зіниця у дитини з цим захворюванням, буде червона, а інший – біла, помаранчева або іншого кольору. Іншою ознакою цього раку може бути косоокість.

Погіршення зору може бути симптомом рака ока
Погіршення зору може бути симптомом рака ока \ unsplash.com

Симптоми хоріоїдальної меланоми

Що стосується хоріоїдальна меланоми, вона має мало спільного з меланомою шкіри попри співзвучність в назві. Рак шкіри відносно легко лікувати за допомогою імунотерапії, тоді як хоріоїдальна меланома майже не реагує на терапевтичну дію, тому що поводиться, як ембріональна або архаїчна пухлина і здатна проникати в будь-яку клітину організму і володіє високим ризиком метастазування.

Тому в разі хоріоїдальної меланоми особливо важливим є раннє виявлення.

Часто така пухлина виникає у віці від 20 до 30 років. Симптоми цього типу раку ока залежать від того, в якій частині росте пухлина, але всі вони так чи інакше пов'язані з погіршенням зору.

Тому всі проблеми із зором, навіть ті, що здаються нешкідливими, повинні бути обстежені офтальмологом. Інакше це може забрати життя.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.