Посадовці на Київщині вирішили продавати вакцини

Аби викрити злочинну схему розтрати препаратів, правоохоронці провели 6 санкціонованих обшуків у психоневрологічному інтернаті та в адміністративних приміщеннях територіальної громади в Бучанському районі.

До теми В Одесі трьох пацієнтів психлікарні з інвалідністю вивезли на кладовище і залишили: відео

Слідство встановило, що керівники цих закладів продавали стороннім особам за гроші вакцини проти коронавірусної хвороби, яка була виділена для пацієнтів у рамках Президентської програми вакцинації незахищених верств населення.

Однак, службові особи Інтернату та Бородянської селищної ради вказані препарати продавали особам, які не підпадають під перелік пріоритетних верств І та ІІ етапів вакцинації. Правоохоронці зафіксували 14 випадків отримання неправомірної вигоди службовими особами за розповсюдження вакцин,
– повідомили у поліції.

Медиків можуть позбавити волі на 7 – 14 років

За цим фактом поліціянти відкрили кримінальні провадження ч.3 та ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.


Проти посадовців відкрили кримінальні провадження / Фото Нацполіція

Посадовцям загрожує позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Темпи вакцинації проти COVID-19 в Україні

  • Нагадаємо, стартувала вакцинація проти коронавірусу в Україні 24 лютого.
  • Національний поетапний план вакцинації проти COVID-19 передбачає, що у 2021 році вакцинують близько 14 мільйонів українців.
  • До слова, кількість охочих вакцинуватись проти коронавірусу в Україні зросла, але частка тих, хто не планує імунізацію – все ще переважає.
  • За даними МОЗ, станом на 15 червня в Україні вакцинували проти коронавірусу 1 768 556 людей, зокрема, 1 507 801 людина отримала першу дозу препарату, 260 755 українців вже закінчили імунізацію, отримавши 2 дози COVID-вакцини.