За його словами, найперший тривожний дзвіночок для дружини, матері чи іншої близької для солдата людини,коли після повернення не впізнаєш свого солдата.

"Звичайно, війна змінює назавжди. Вони повертаються звідти іншими і дружині з тим іншим треба заново познайомитись. Якщо це знайомство відбувається просто і не вимушено, то все гаразд. Якщо ж ми далі не впізнаємо колись рідну людину, то краще звернутись до фахівця", — сказав Станчишин.

Психолог перерахував кілька характерних симптомів, які свідчать про те, що боєць потребує допомоги фахівця.

Надмірна агресія — всі свої емоції: страх, сум, біль, чоловіки на фронті ховають в собі. Це консервується всередині і з часом переростає в агресію.

Тривожний сон — як правило чоловік дуже погано спить вночі, часто прокидається, щось скрикує.

Розлади харчування – це один з характерних ознак будь-якої тривоги. У чоловіка може бути поганий апетит або ж навпаки він їсть дуже багато, так би мовити "заїдає стрес".

Занурення в минуле – колишній боєць спочатку поводиться нормально, він у доброму гуморі, а потім раптово повертається в минуле, в ті страшні події і ті картинки з війни в нього в голові дуже яскраві.

Повну версію інтерв’ю з фахівцями читайте тут

"У цих випадках ми говоримо про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), тому потрібна допомога фахівця. Тут час вже не лікує, і саме воно не пройде", — наголосив Станчишин.

До слова, як розповіла психолог Людмила Мицик, лише у 30% бійців фіксується посттравматичний синдром.