Протягом останніх років вчені зібрали дані, які вказують, що у людей, які страждають від психічних розладів, прогноз при інфаркті гірший, ніж у людей без проблем з психікою. Вони рідше отримують лікування за сучасними стандартами.

Також на тему: Їжте вдома: регулярне харчування в кафе та ресторанах збільшує ризик смерті на 50%

Як відбувалося дослідження

Автори нового дослідження вирішили більше дізнатися про випадки інфаркту міокарда при великому депресивному розладі, біполярному розладі та шизофренії. Вчені проаналізували базу даних з інформацією про хворих на інфаркт міокарда в Шотландії з 1991 по 2014 роки.

До неї увійшли понад 235 тисяч пацієнтів. Шизофренія була у 0,4%, біполярні розлади – у 0,3%, велике депресивний розлад – у 2,7%. Діагноз будь-якого з трьох цих розладів був пов'язаний з підвищеним ризиком смерті або розвитку другого інфаркту або інсульту.

Психічні розлади підвищують ризик смерті після інфаркту

Смертність протягом 30 днів була вища;

  • пацієнтів з шизофренією – на 95%;
  • біполярний розлад – на 53%;
  • великий депресивний розлад – на 23%.

Реваскуляризацію (операцію по відновленню кровотоку в серцевому м'язі) таким пацієнтам проводили на 22-31% рідше, ніж людям без психіатричних діагнозів.

За 24 роки, які охоплювало дослідження, не відбулося поліпшення виживання людей з серйозними психічними розладами після інфаркту міокарда.

Чому виникає такий зв'язок

Вчені не назвали точних причин, за якими у людей з психічними хворобами настільки високий ризик смерті після інфаркту. Вони припускають, що в цьому відіграють роль такі фактори, як погане загальне здоров'я людей з психічними розладами, їх соціальна ізоляція і, можливо, історія тривалого лікування.