Фахівці провели дослідження, щоб виявити заявок між ожирінням печінки та появою зморшок, пише Daily Mail.

Читайте також: Вбереже від сліпоти: вчені створили "клей" для очей

Неалкогольна жирова хвороба печінки – що це?
Це загальний термін для низки захворювань печінки. Вони виникають у людей, які мало п'ють або ж взагалі не вживають спиртних напоїв. Основною характеристикою неалкогольного жирового захворювання печінки є занадто велика кількість жиру, що зберігається в клітинах печінки.

Ризик розвитку хвороб печінки мають люди, які:

• страждають ожирінням або надлишковою масою тіла;
• мають діабет 2 типу;
• мають високий кров'яний тиск;
• мають високий рівень холестерину;
• старше 50 років
• палять.

Порушення, які виникають в процесі синтезування білка ламініна печінкою, запускає механізми формування і зростання концентрації жирових клітин цього органу. Цей несприятливий процес, за словами вчених, асоціюють зі старінням. Тому вони висунули версію про зв'язок між ожирінням печінки і появою зморшок.

Завдяки заповненню нестачі білка ламініна в клітинах печінки можна загальмувати появу зморшок на обличчі. Але технології, що забезпечує таку транспортування, поки немає. Тож вчені мають на меті її розробити.

Для підтримки функцій печінки дуже корисно вживати в їжу яблука, авокадо і грейпфрути, адже вони містять багато вітамінів і мінералів, антиоксидантів і пектину. Особливий ефект оздоровлення печінки дає вживання куркуми, завдяки якій посилюються жовчогінні властивості і менш інтенсивна відкладається жир.

Також вчені радять відмовитися від вживання продуктів, які містять велику кількість харчових добавок. Варто також контролювати споживання молока та цукру.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.