І ось воно наукове відкриття – команда учених з Великобританії, Сполучених Штатів Америки та Шрі-Ланки вважає, що нудоту при вагітності провокує гормон.

Дивіться також Розмір талії жінки впливає на ймовірність зачаття

Природа виникнення нудоти у вагітних

Виявилось, що існує певний генетичний зв'язок між токсикозом вагітних і гормоном GDF15, який продукує плід.

Винуватцем є гормон, який виробляє плід – білок GDF15. Чи буде токсикоз у жінки, визначає той фактор скільки цього гормону виробляє плід і наскільки майбутня мама була чутливою до впливу цього гормону до того, як завагітніти,
– зазначили учені.

Команда Кембридзького університету вважає, що потенційно можна створити лікування цього стану у вагітних, яке базуватиметься на блокуванні доступу цього гормону до рецепторів в мозку.

"Запобігання доступу GDF15 до його високоспецифічного рецептора в мозку матері зрештою стане основою для ефективного та безпечного способу лікування цього розладу", – пояснив Стівен О’Рахіллі – один зі співавторів дослідження.

Зазначають, що відкриттю передувала тривала багатоетапна робота, яка охоплювала вивчення даних жінок, які були залучені до низки різних досліджень, вивчення генетики людини, нових способів вимірювання гормонів у крові вагітних жінок, а також експериментів на клітинах і мишах.