Та займатися воїнами, які втратили працездатність, у державних лікарнях не вміють і не хочуть. Це роблять приватні клініки. Часто – абсолютно безкоштовно.
Олег Ярославович у свої 43 роки навчився заново ходити. Майже рік тому голова селища на Івано-Франківщині пішов добровольцем в АТО. Під Волновахою потрапив під мінометний обстріл. Чоловіка поранило в голову. Осколок зачепив ділянку мозку, яка відповідає за моторику. Паралізувало всю ліву частину тіла.
З ногою лікарі ще працюватимуть, а зараз активно реабілітують майже паралізовану руку. Її розробляють на сучасному апараті, вартістю 2 мільйони гривень. Він єдиний такий в Україні. Кілька місяців тому рука взагалі не рухалась, а зараз пан Олег на другому рівні гри. Попереду – останній.
Дивіться також: Перші кроки після Донбасу: зворушливий фотопроект про ветеранів на реабілітації
Своєї черги до реабілітолога та диво-апарату вже чекає прикордонник Павло Гаврилюк. Чоловік ледь не втратив руку під час ворожого обстрілу. Бетонна стеля будинку, в якому він ховався з побратимами, впала прямісінько на нього. Свою реабілітацію Павло закінчить за місяць, рука майже здорова.
У цій приватній клініці в Броварах на ноги вже поставили 75 бійців. На черзі ж більше сотні.
Нейрореабілітація для вітчизняної медицини – в новинку. Ставити на ноги людей, які втратили працездатність у нас просто не вміють. І техніки відповідної немає. Тож до приватної клініки, яка має рідкісну імпортну апаратуру, на роки вперед записуються поранені ветерани.
Водночас, держава допомогати не поспішає. На прохання виділити клініці додаткове приміщення для ветеранів АТО, Броварська центральна районна лікарня відмовила.