Необхідно підготувати систему охорони здоров'я до нових пандемій. На цьому наголосив генсек ООН Антоніо Гетерриш.

Увага Знайшли ахіллесова п'яту грипу: відкриття дозволить створити універсальну вакцину від вірусу

COVID-19 буде не останньою пандемією, з якою зіткнеться людство. У міру того як ми вирішуємо нинішню кризу системи охорони здоров'я, нам необхідно готуватися до наступної,
– заявив Гетерриш.

27 грудня світ відзначає Міжнародний день протиепідемічної готовності

У 2020 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про заснування Міжнародного дня протиепідемічної готовності. Він відзначається 27 грудня.

Цей день створений, аби привернути увагу до підготовки до наступних пандемій й вкотре наголосити на підвищенні готовності та консолідації зусиль для боротьби з ними.

Що пропонують в ООН

Генсек ООН закликав приділити увагу питанню підготовки до нових пандемій і виділити на це необхідні кошти. Він наголосив, що це питання потребує інвестицій.

У ВООЗ також закликають готуватися до нових пандемій

  • Біологи на 100% впевнені, що з'явиться ще один небезпечний вірус – це лише питання часу. Як зауважили у ВООЗ, поява нового патогену "беззаперечна з точки зору біології".
  • Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус закликав світ здобути уроки з пандемії коронавірусу і готуватися до нової.
  • Голова організації закликав країни підтримати юридичне укладання міжнародної угоди з підготовки до пандемій і реагування на них.