Постковід і хронічна втома схожі

Довгий час синдром хронічної втоми не визнавали окремим фізіологічним захворюванням і тільки недавно його віднесли в категорію захворювань. Тим часом природа цього стану досі не зовсім зрозуміла вченим. Вважається, що у багатьох пацієнтів синдром хронічної втоми з'являється раптово після будь-якої гострої вірусної інфекції.

До теми COVID-19 в онкохворих дітей: які небезпеки та наслідки

Згідно з новими даними, COVID-19 і синдром хронічної втоми мають виняткову схожість. Проте, з огляду на обмежене розуміння природи синдрому хронічної втоми, вчені поки не поспішають стверджувати, що обидва стани ідентичні.

Зміни на фізіологічному рівні

Це проявляється дисбалансом між активними формами кисню і механізмом антиоксидантної захисту всередині клітин. Відомо, що надлишок активних форм кисню може пошкодити клітинні компоненти і спровокувати запалення.

Гіпотеза вчених полягає в тому, що окисно-відновний дисбаланс призводить до системних порушень, що, як наслідок, є причиною багатьох симптомів як довгого COVID-19, так і синдрому хронічної втоми. Зокрема, для обох станів характерна втома, відчуття туману в голові, порушення пам'яті.

Важливо відзначити, що вчені не вважають цю причину єдиною. Подальше вивчення механізмів цих станів дозволить, можливо, розкрити нові фактори.

Поки пероральна терапія, спрямована на відновлення окисно-відновного балансу, не показала значних поліпшень.

Вчені розрахують, що подальші дослідження дозволять знайти нові більш ефективні заходи.