Трансплантацію нирки у Франківську проводили вперше

Операцію проводили лікарі обласної клінічної лікарні, донором став 54-річний франківець, який помер внаслідок важкої черепно-мозкової травми. Згоду на донорство підписали його рідні, а нирку отримав 31-річний львів'янин, який до того перебував на обліку та отримував діаліз упродовж 7 років.

До теми Один донор врятував чотири життя: у Києві пересадили серце 12-річній дівчинці


В складі Київської бригади оперував Борис Тодуров Фото КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Донорське серце і печінку пересадили у Львові

Проводити пересадку нирки франківським лікарям допомагала команда колег із Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова та Київського Інституту серця. Вони ж допомагали із вилученням органів.

Серце і печінку повезли у супроводі патрульної поліції до Львова, де органи пересадили чоловікові та жінці.

Франківський донор врятував три життя.


Лікарі зробили "коридор пошани" / Фото КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

За словами медичного директора Андрія Яворського, сьогодні на обліку в Івано-Франківській області перебуває 180 людей, які очікують на пересадку органів.

Сьогодні відбулася історична подія, яка стала початком великого проєкту з порятунку життів: коли людина може послужити людині, коли свою згоду на благородну справу можуть дати родичі постраждалого, а лікарі професійно та злагоджено виконати свою роботу,
– розповів Грищук.


54-річний донор помер від травм / Фото КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Зокрема, генеральний директор Директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка зауважив, що цілеспрямована державна політика в цьому питанні дає свої результати.