У 2020 тоді ще дворічний Павлик став найменшим пацієнтом України з коронавірусом. Хвороба і перебування на апараті ШВЛ не минули безслідно.

До теми Як вберегти малюка від синдрому раптової дитячої смерті

Історія Павлика від 2020 року:

  • Відколи маляті діагностували коронавірус, дитина 3 місяці перебувала у Вінницькій обласній дитячій лікарні й лише під кінець почала реагувати на звуки й світло, а також могла тримати іграшку в руці.
  • Відомо, що окрім маленького Павлика, в сім'ї ще 4 дитини. Але хлопчик потребував тривалої реабілітації та особливого догляду. При виписці мати та бабуся обіцяли, що слідкуватимуть за немовлям.
  • Але під час перебування вдома його стан погіршився.

Вдруге дитину госпіталізували 13 березня 2021 року. Вона була дуже ослабленою, виснаженою, у занедбаному стані, з великими ділянками застарілих пролежнів і критично низькою вагою у 12 кілограмів.

Від чого помер хлопчик

Лікар анестезіолог Могилів-Подільської лікарні Олег Хухлей розповів, що у хлопчика діагностували двосторонню пневмонію, накопичення гною, деструкцію легенів, критичний рівень сатурації й правобічний пневмоторакс (накопичення повітря в легені). Окрім цього, у нього була енцефалопатія, він був неконтактний та без свідомості.

Лікарі під'єднали маля до апарату ШВЛ і боролися за його життя до останнього. Але він помер, так і не прийшовши до тями.

Поліція відкрила кримінальне провадження: батькам загрожує до 5 років позбавлення волі

16 березня слідчі з відділу Могилів-Подільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження "за фактом злісного невиконання батьками обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки" згідно зі статтею 166 Кримінального кодексу України.

Начальник Могилів-Подільського районного управління поліції Василь Ободовський розповів, що розслідування розпочали після оприлюднення інформації в соцмережах та ЗМІ про те, що хлопчика привезли до реанімаційного відділення у важкому стані внаслідок неналежного догляду.

Нині слідчі вилучають медичну документацію, пов'язану з лікуванням хлопчика, на підставі якої буде проведена судово-медична експертиза.

Якщо провину батьків встановлять, їм загрожує до 5 років позбавлення волі.