Нове дослідження ПМС
У дослідженні Інституту глобальної охорони здоров'я Барселони та Університету Бергена брали участь 1069 жінок віком від 18 до 49 років з Норвегії та Швеції. Вони заповнили анкету, у якій відповіли питання про те, з якими симптомами передменструального синдрому вони стикаються.
Також на тему Чи можна прискорити або відтермінувати місячні
Щоб оцінити взаємозв'язок ПМС та зелених насаджень поруч із місцем проживання жінок, вчені скористалися нормалізованим індексом рослинності (NDVI), а також досліджували рівень забруднення повітря.
Природа сприяє зменшенню симптомів ПМС
Коли фахівці зіставили всі дані, вони виявили, що учасниці, які все життя мешкають у районах з найбільшою кількістю зелених насаджень – тобто поряд з лісами, парками, полями, – значно рідше відчувають симптоми ПМС у порівнянні з жінками, які проживають у менш сприятливих екологічних умовах. Близькість природи сприяє зменшенню таких проблем, як тривожність, депресія, порушення сну, здуття живота та біль у молочних залозах.
На думку вчених, пояснення цього феномену може бути досить простим: стрес посилює симптоми ПМС, а сприятливі екологічні умови сприяють його зниженню внаслідок зменшення рівня кортизолу. Цей гормон стресу пов'язаний з підвищенням рівня прогестерону, який впливає на виникнення симптомів передменструального синдрому.
Втім, є серйозний нюанс: сприятливий ефект природи створюється лише в тому випадку, якщо жінка живе у "зелених" районах тривалий час. Короткочасне перебування поруч із природою, наприклад, під час відпустки, жодного зниження симптомів ПМС не дає.