Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко. Зокрема, він не рекомендує на нього покладатися.

До теми Коли можливий новий спалах коронавірусу в Україні: відповідь KSE

Чому показник може бути оманливим

За словами Ганиченка, смертність настає приблизно через 18 днів після прояву симптомів захворювання. Водночас її зростання спостерігається впродовж перших 2 – 3 тижнів лише у виявлених випадках.

Тобто навіть попри спалах COVID-19, показник смертності, поділений на виявлені випадки, буде падати.

Насправді цей показник дуже-дуже оманливий. У жодній з рекомендації Київської школи економіки немає цього показника, коли дивляться, скільки серед тих, хто захворів, померлих за єдиної причини, що смертність – відкладений показник,
– заявив він.

Втім, як зауважив Ганиченко, інші дослідники, наприклад Національна академія наук, дивляться на нього й роблять певні висновки.

Дізнайтеся більше В Україні майже вдесятеро зросла кількість хворих на коронавірус штаму Дельта

Спалахи треба виявляти в ОТГ

У КШЕ рекомендують, щоб українці й надалі дотримувалася адаптивного карантину. Також необхідно виявляти спалахи COVID-19 на рівні об'єднаних територіальних громад, тобто на найменшому рівні.

Це необхідно для того, щоб вони не переходили на регіональний чи національний рівень.

Ганиченко розповів про COVID-19 в Україні: дивіться відео

Коронавірус в Україні: останні новини

  • В Україні стрімко поширюється штам коронавірусу Дельта. Вже офіційно підтвердили 147 випадків зараження цим варіантом інфекції.
  • Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що в Україні є достатньо ПЛР-тестів. Цього запасу вистачить щонайменше до кінця жовтня.
  • Кузін також прокоментував ймовірність введення локдауну в Україні через нові штами коронавірусу. Він заявив, що в державі поки планують продовжувати адаптивний карантин.