Про це йдеться в пресрелізі компанії. У разі успішного випробування препарат можна буде застосовувати на ранніх стадіях захворювання, щоб запобігти ускладненням хвороби.

Також на тему: Коронавірус робить людей глухими: що відомо про новий симптом

Чому це важливо

Головний науковий співробітник Pfizer Мікаель Долстен наголосив, що боротьба з пандемією COVID-19 вимагає не лише профілактики за допомогою вакцини, але й лікування тих, хто вірусом уже заразився.

З огляду на спосіб мутації коронавірусу і тривалий глобальний вплив COVID-19, ймовірно, що доступ до терапевтичних засобів буде важливим як зараз, так і після пандемії,
– заявив Долстен.

Як відбувається дослідження

Цей препарат проходить першу фазу досліджень, його почали тестувати на здорових людях у США. Зазначається, що цей клінічний кандидат PF-07321332 продемонстрував потужну противірусну активність проти SARS-CoV-2, а також активність проти інших коронавірусів. Це вказує на потенціал для використання при лікуванні COVID-19.

Як діє препарат

У разі, якщо дослідження пройдуть успішно, препарат можна буде застосовувати на ранніх стадіях хвороби, щоб той заблокував розмноження коронавірусу. PF-07321332 – це інгібітор протеази, який запобігає розмноженню вірусу у клітинах.

У Pfizer пояснили, що інгібітори протеази вже використовують для таких вірусних інфекцій, як ВІЛ або гепатит С. Також у компанії додали, що також працюють над розробкою препарату від коронавірусу у вигляді ін'єкцій.