Все це обладнання можна приготувати для роботи за тридцять хвилин. Та розібратись з цим звичайним лікарям непросто. Відтак 35 добровольців батальйону пройшли спеціальні курси, який проводили представники НАТО.
Повний мед-батальйон в ідеалі має складатися з півтори сотні людей. Та поки у ньому лише 85. Із них можна звести одну роту і в такому складі вже їхати на Схід допомагати бійцям.
Хірург Олександр демонструє, як накладати джгут однією рукою. Він теж проходив підготовку НАТО. Не раз їздив в АТО і показував воякам, як рятувати своє життя. Медики відтворили ситуацію, коли потрібно надати першу невідкладну допомогу та зробити термінову операцію.
Ідеально відіграний сценарій перед телекамерами – це, звісно, добре. Та ми попросили медиків відтворити максимально небезпечну ситуацію. У ролі потерпілого – журналіст 24-го каналу.
Для повноцінної роботи однієї медроти потрібно 12 мільйонів гривень. Зібрати вдалось лише десяту частину. Утім, попри все, мобільний шпиталь окремими загонами все ж збирається їхати у зону АТО.