Перша подібна операція

За словами міського голови Львова Андрія Садового, трансплантацію провели лікарі Першого медичного об'єднання Львова та Інституту серця МОЗ України. Нові органи пересадили 38-річній жінці на ім'я Ніна з Київщини.

Також на тему "Дохід України від чорної трансплантології – 7% ВВП": спростовуємо чергову маячню росіян

Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності. Комплекс серце-легені отримала 38-річна Ніна з Київщини. Від народження вона мала проблеми з серцем. Пізніше з ладу вийшли й легені. 15 років Ніна чекала на трансплантацію одразу двох органів. 9 місяців з них навіть жила в Індії,
– розповів гендиректор Першого територіального медичного об'єднання Львова Олег Самчук.

Жінка майже втратила надію, тому, коли їй нарешті зателефонували та запропонували трансплантацію, спочатку не могла в це повірити. Перед операцією жінка розповіла, що з кожним роком їй стає все важче жити, і вона ледь підіймалась на третій поверх.

"Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати", – розповіла жінка.


Операція пройшла успішно / Фото Олег Самчук

Один донор врятував життя 4 людям

Трансплантаційна операція тривала 10 годин. Донорське серце та легені успішно запрацювали на операційному столі. На цей час пацієнтка перебуває в стабільному стані в реанімаційному відділенні. Попереду важкий та відповідальний шлях відновлення, але завдяки цій трансплантації відкриваються нові горизонти та можливості для її подальшого життя.

Крім трансплантації серця та легень, трансплантологи також успішно пересадили печінку та дві нирки. Одну з цих нирок отримала дитина. Ця подія дозволила врятувати не менше ніж чотири життя.

Донором став 18-річний хлопець, який загинув у трагічній ДТП. Важке рішення його сім'ї про донорство дало нову надію та подарувало життя іншим людям.