Оскільки мозочок, який відповідає за координацію рухів і м'язову пам'ять, максимально активно росте у плода в останній триместр вагітності, гіпоксія може нашкодити процесу навчання моторним навичкам, передає Nashamama.
Читайте також: Чи можна використовувати багаторазові памперси: переваги та недоліки
Науковці провели експеримент на мишах – нормальна і "гіпоксична" групи гризунів тренувалися ходити по повністю автоматизованому "полігону", який сам показував, скільки мишенятам потрібно часу на те, щоб зробити черговий рух.
Контрольна група завжди швидше вчилася автоматично долати перешкоду. А аналіз окремих нейронів показав, що кисневе голодування мозку порушує роботу клітин Пуркіньє – великих клітин кори мозочка.
Передчасні пологи можуть загрожувати порушеннями у розвитку дитини
Справитися з проблемою допоміг збудливий нейромедіатор ГАМК (гамма-аміномасляна кислота), який після народження перемикається на гальмівний ефект. Тому ГАМК потрібно вводити відразу після виявлення гіпоксії.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.