Життя повернеться до нормального ритму

У цьому абсолютно впевнений керівник відділу вірусології берлінської клініки Charitе Крістіан Дростен. Водночас він зауважив, що постійна ревакцинація – не вихід.

Увага Гігієнічна гіпотеза: чому шкідливо жити в стерильних умовах

У довгостроковій перспективі ми не можемо підтримувати імунний захист усього населення за допомогою повторної вакцинації кожні кілька місяців. Вірус повинен це зробити,
– сказав Дростен.

Тож вчений вважає, що рано чи пізно на коронавірус перехворіють усі, і тоді відбудеться природне створення колективного імунітету.

Закінчення пандемії у 2022 році

Наразі, за його словами, відбуваються процеси, які незабаром приведуть до припинення пандемії та переходу до "ендемічної фази", причому це відбудеться, за його словами, вже у 2022 році.

Попри те, що наступної зими вчений прогнозує новий сплеск захворюваності, можна буде оголосити про завершення саме пандемії.

Водночас від маскового режиму, ймовірно, не вдасться відмовитися ще певний час,
– зауважив фахівець.

Крім того, дослідник вважає, що наступним етапом у боротьбі з коронавірусом буде запровадження "живої вакцинації", тобто препаратами, які містять ослаблений вірус, зокрема, у вигляді назального спрею.

До слова, у Німеччині зафіксували новий максимум захворюваності на коронавірус. Протягом минулої доби, 15 січня, зафіксували понад 52,5 тисячі нових випадків інфікування.

Інші прогнози щодо завершення пандемії