Зв'язок між мікробіотою кишківника та хронічними запальними захворюваннями встановила міжнародна команда вчених.

Цікаво Експеримент з бідністю: розвиток мозку дитини пов'язаний з достатком матері

Багаторічні дослідження показали, що присутній природний кишечний білок – фосфоліпаза A2 – може провокувати вироблення молекул, які посилюють симптоми запалення в організмі

Упродовж кількох років вчені вивчали взаємодію фосфоліпазу A2 з мембраною клітин людини. Нарешті, вони встановили, що білок мало взаємодіє із клітинами людини, але виявляє яскраву антибактеріальну активність.

Як це працює

Зв'язуючись з мембранами бактерій та розщеплюючи їх, фосфоліпаза A2 провокує вироблення жирних кислот, які посилюють запалення в організмі.

В експериментах на моделях мишей фосфоліпаза A2 сприяла виробленню прозапальних ліпідів, які посилювали у гризунів тяжкість симптомів артриту.

Водночас вчені з Японії, які пізніше приєдналися до дослідження, виявили зв'язок фосфоліпази A2 з розвитком псоріазу, раку шкіри та іншими захворюваннями, для яких характерна запальна природа.

Поєднуючи всі ці результати, вчені дійшли висновку, що блокування прозапальних ліпідів має скоротити симптоми системного запалення в організмі. Зараз для підтвердження цієї гіпотези вони планують провестит клінічні дослідження за участю людей з артритом.

До теми Вплив ліків на кишківник набагато сильніший, ніж вважалось раніше

Серед інших досліджень відомо, що дисбаланс мікробіоти кишківника асоціюють з розвитком різних захворювань. Наприклад, підтвердили роль кишківника у природі нейродегенерації – хвороби Альцгеймера та розсіяного склерозу.