Основні причини раку

Дослідження проведене в рамках великої програми, фінансованої Фондом Білла Гейтса, прийшло до висновку, що 44,4 відсотка смертей від раку в усьому світі були пов’язані з курінням та алкоголем.

Також на тему: Створили вакцину, яка лікує різні види раку

Дослідження глобального тягаря захворювань – це комплексна регіональна та глобальна дослідницька програма, в якій беруть участь тисячі дослідників з більшості країн світу.

Дослідження проаналізувало вплив 34 факторів ризику та підтвердило те, що вже широко відомо, – що тютюн є найбільшим фактором, що сприяє розвитку раку, на нього припадає 33,9 відсотка випадків, за ним йде алкоголь із 7,4 відсотка.

Дослідження показало, що більша частина всіх смертей чоловіків від раку були пов’язані з такими факторами ризику, і більше третини смертей жінок.

Ситуацію можна змінити

Дослідники вважають, що оскільки провідними факторами ризику, що сприяли глобальному розвитку раку в 2019 році, були поведінкові, зменшення їхнього впливу знизить смертність в усьому світі. Це також означало, що більше уваги слід приділяти профілактиці.

Проте близько половини випадків раку не пов’язані курінням та алкоголем, а це означає, що рання діагностика та ефективне лікування мають теж важливе значення.