Імунітет таки захистить проти Омікрону
Однак, вчені з ПАР дійшли висновку, що Омікрон все ще розпізнається іншою ланкою імунної системи – Т-клітинами.
Увага Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі
Коротко про стійкість Омікрону
Штам Омікрон має понад 30 мутацій у спайковому білку, багато з яких послаблюють дію вакцин та ефективність антитіл, отриманих внаслідок перенесеної раніше інфекції. Дані про те, що Омікрон вислизає від усіх антитіл, змусили вчених вивчити інші можливі механізми захисту проти нового штаму COVID-19.
Наразі ці висновки вже підтвердили кілька лабораторій із різних країн світу.
Що відомо про другу ланку імунітету
На відміну від антитіл, Т-клітини є стійкими. Вони виконують різні імунні функції, зокрема, розпізнають та знищують інфіковані вірусом клітини, завдяки чому ймовірність поширення інфекції знижується, як і ризики тяжкої форми хвороби.
Крім того, вчені переконані, що кількість мутацій у новому штамі, ймовірно, не впливає на реакцію Т-клітин. Принаймні це підтвердили лабораторні тести.
Наприклад, при тестуванні зразків Т-клітин від перехворілих пацієнтів та вакцинованих людей реакція залишалася практично незмінною.
Наразі також відомо, що відповіді Т-клітин корелюють з підвищеним рівнем захисту від важкої форми COVID-19 у людей та тварин, тому результати додають певного оптимізму щодо наявності механізмів захисту проти Омікрону.
Що відомо про стійкість Омікрону
- Американський інфекціоніст вважає, що нікому не вдасться уникнути зараження штамом коронавірусу Омікрон. Однак, щеплені перенесуть хворобу у легшій формі.
- У ВООЗ вважають, що бустерні дози вакцин проти COVID-19, які наразі доступні на ринку, не допоможуть захиститися від нових штамів коронавірусу.
- Так, вакцина Comirnaty від Pfizer лише на 20 – 25% ефективна у запобіганні симптоматичному захворюванні проти інфікування. Та все ще захищає проти ускладненого перебігу COVID-19.
- Гендиректор компанії Pfizer Альберт Бурла повідомив, що нова, ефективна проти штаму Омікрон вакцина з'явиться вже навесні 2022 року.