Легалізація канабісу на Мальті

Дорослим людям дозволять носити з собою до семи грамів канабісу, а вдома вирощувати не більше чотирьох рослин. Однак споживати його в громадських місцях та на очах дітей заборонено.

Читайте також: Як тренувати імунітет: корисні поради для покращення захисту організму

За цей закон проголосувало 36 мальтійських депутатів за і 27 проти. Відповідно до нього, особам, у яких виявлять понад сім грамів канабісу, загрожує штраф до 100 євро. За паління у громадських місцях штрафуватимуть на 235 євро, а у присутності осіб молодше 18 років – до 500 євро.

Законом передбачено створення спілок для продажу готового канабісу чи його насіння – таким чином регулюватиметься обіг наркотику. Одна особа зможе бути членом лише однієї спілки.

Також надаватимуть підтримку неповнолітніх, у яких знайшли коноплю. Їм буде рекомендовано план догляду або лікування, а не арешт або кримінальне провадження.

Легалізація канабісу у світі

  • Схожі плани на легалізацію канабісу мають кілька інших країн, наприклад Німеччина, Люксембург та Швейцарія.
  • Наступного року Італія проведе референдум з цього питання, тоді як Південна Африка, Мексика, Ямайка, Португалія та ряд штатів США вже мають схоже законодавство.
  • Уругвай був першою країною у світі, яка легалізувала канабіс для особистого використання у 2013 році, а потім Канада у 2018 році.
  • У Нідерландах, які славляться своїми кафе з марихуаною, канабіс досі технічно заборонений. Однак існує толерантність до препарату, коли він продається в кав’ярнях.

Вам також може бути цікаво – Легалізація медичного канабісу в Україні: дивіться відео