Епідеміолог, докторка медичних наук Наталія Виноград розповіла, чому небезпечний штам Дельта.

До теми Стоїть черга швидких: харківський госпіталь ветеранів почав приймати COVID-хворих

Дельтою можуть інфікуватись вакциновані

За словами епідеміологині, уряд уже повинен думати про введення червоного рівня карантинних обмежень., адже пік захворюваності уже почався.

Ми вийдемо на максимальну кількість хворих у жовтні. Якщо зараз будуть адекватно запроваджені заходи, можна сподіватися, що ми стабілізуємо ситуацію до середини листопада,
– зазначила Виноград.

Зростання кількості госпіталізованих та смертності в Україні експертка пов'язує з "неадекватними карантинними заходами" та стверджує, що під час цієї хвилі коронавірусу страждатиме і вакцинована частина населення.

Цифри будуть залежати від своєчасного звернення людей за допомогою. На превеликий жаль, [помруть] не лише невакциновані, але і вакциновані. Цифри серед невакцинованих будуть вищі,
– зауважила епідеміологиня.

Та наголосила, що це однозначно відповідальність людей, які вчасно не здійснили вакцинацію, яка до того ж є безоплатною. Втім, Наталія Виноград погоджується, що це людський вибір, однак він може закінчитися серйозними втратами в людських життях.

Актуально про ситуацію з COVID-19 в Україні

  • Добовий приріст інфікованих майже 10 тисяч. До лікарень госпіталізували 1 881 пацієнта з ознаками хвороби. Від ускладнень коронавірусу померли 317 пацієнтів.
  • За весь час пандемії в країні коронавірус діагностували у 2 469 856 мешканців країни. Станом на 5 жовтня жертвами коронавірусу стали 57 206 людей.
  • Від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили 7 242 115 людей, зокрема 7 242 113 з них отримали щонайменше одну дозу вакцини. Повністю імунізовані та отримали дві дози 5 820 725 людей (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).