Володимир Гройсман із перевіркою в "ОХМАТДИТі" вже не вперше. І хоча ззовні скандальний довгобуд майже не змінився, про успіхи свідчить одна деталь – з фасаду зняли годинник, який відраховував час до завершення будівництва. Кажуть, він уже не потрібен. Адже роботи на фінішній прямій.
Один з корпусів, який сьогодні перевіряв прем'єр, почали зводити у 2011 році за часів Януковича. Будівництво називали "сімейним". Тендери вигравали свої. У підсумку, проект здорожчав на 700 мільйонів гривень.
Це було зроблено з величезними корупційними ризиками, крадіжками, хабарництвом, завищеними цінами. Це вже все перетворювалося у найбільший корупційний об'єкт України,
– сказав Гройсман.
У 2013-ому роботи заморозили. І відновили лише торік. У середині будівлі голі стіни, оздоблювальні роботи вже майже завершили. На будівництво центру витратили близько мільярда гривень.
Медичне обладнання, яке ще восени стояло в коробках, змонтували. Апарати МРТ та лінійного прискорювача закупили ще три роки тому.
Читайте також: Трансгендер із США народить біологічну дитину
За місяць обіцяють оголосити тендери на меблі. Докуплять і медобладнання, з допомогою якого лікарі зможуть робити операції з пересадки кісткового мозку від не рідного донора. І для цього не треба буде їхати за кордон.
Крім відділення променевої терапії і променевої діагностики, у нас будуть відділення трасфізології, найбільший в український центр роботи з донорською кров'ю. Також буде відділення радіоізотопної діагностики. Там за допомогою спеціального обладнання можна буде виявити пухлини на ранніх стадіях,
– зауважив керівник ДП "Укрмедпроектбуд" Богдан Боруховський.
Усього лікарня матиме 7 блоків та 10 сучасних хірургічних відділень. Перші основні чотири, обіцяє прем'єр, відкриють у листопаді цього року. А весь комплекс планують здати в експлуатацію у 2019 році.
Читайте також: Защищать детей все сложнее. И ряды защитников тают