Чому чинна діагностика потребує змін

Часто чоловіки змушені проходити зайву процедуру біопсії, оскільки аналіз крові на ПСА (простато специфічний антиген) може дати помилково-позитивний результат на рак. Нерідко ситуація зворотна – при наявності пухлини тест видає низьку ймовірність раку. Новий тест за 20 хвилин визначить рак з майже 100% точністю, пише EurekAlert.

Читайте також Як виявити рак простати: тривожні симптоми

Унікальність нового тесту

Вчені з Корейського інституту науки і технологій прагнули спростити діагностику і зробити її точною. Вони розробили надчутливі біосенсори, які визначають в зразку сечі кілька біомаркерів раку.

Дотепер аналіз сечі використовувався тільки для оцінки груп ризику на рак простати, проте вченим вдалося розробити надчутливий, який вловлює 4 найбільш інформативні фактори передбачуваної пухлини.

Перспективи застосування тесту

Точність склала більш ніж 99%, а для виконання діагностики потрібно лише невелика кількість біоматеріалу.

Впровадження такого тесту знизить кількість непотрібних інструментальних досліджень і підвищить точність діагностики раку пухлини на ранній стадії, впевнені вчені.

Вчені зазначили, що розроблений тест можна буде застосовувати й для діагностики й інших типів раку. Однак поки не повідомляють передбачувані терміни адаптації нового тесту для інших онкологічних захворювань.