Вчені запевняють, що спрей надає миттєвий захист від вірусу, який триває не менше ніж добу. Також розробники стверджують, що препарат ефективно захищає від мутованих варіантів SARS-CoV-2.

До теми Імунітет до COVID-19 триває щонайменше 9 місяців: нове дослідження

У спреї міститься ліпопептид, який призначений для запобігання проникнення SARS-CoV-2 в клітини. Він недорогий і може довго зберігатись без охолодження.

Вчені протестували ліки на моделях тхорів, легені яких дуже схожі на людські. Окрім цього, ці тварини дуже чутливі до зараження SARS-CoV-2 і легко поширюють вірус між собою.

Результати дослідження на тхорах

  • Одній групі тхорів щодня вводили ліки через ніс.
  • Після цього їх поміщали у клітку до інфікованих тварин.
  • Під час дослідження жоден з піддослідних тварин не заразився після прямого контакту з інфікованою твариною. Окрім цього, вірусне навантаження було нульовим.
  • Натомість у групі контролю всі тварини тяжко захворіли.
  • Коли вчені протестували засіб на кількох варіантах SARS-CoV-2, зокрема B.1.1.7 (британський штам) і B.1.351 (південноафриканський штам), то виявилося, що з'єднання запобігало злиттю спайкового білка вірусу з мембраною клітин.

Навіть в ідеальних умовах, коли велика частина населення вакцинована і строго дотримуються заходів щодо дистанціювання, противірусний спрей буде важливим доповненням для захисту людей і контролю передачі вірусу,
– заявили розробники ліків Маттео Поротто і Ен Маскона.

Розробники планують провести клінічні дослідження, але терміни закінчення випробувань поки що не оголошують.