Офіційно обсервація евакуйованих закінчилася о 12:00. З цього часу громадян України та іноземних держав більше не триматимуть в ізоляції, адже коронавірус у людей не підтвердився.

Читайте також: Мешканців обсервації "Нові Санжари" розвезуть по містах автобусами

Усім видали довідки про відсутність Covid-19 та про перебування в обсервації.

Після завершення терміну обсервації евакуйовані зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Нових Санжарах.

Евакуйовані з Уханя покинули Нові Санжари: дивіться відео

Зеленський подякував українцям та іноземцям за витримку і сміливість, яку вони продемонстрували протягом останніх двох тижнів.

"Я радий, що саме тут (у Нових Санжарах) не було жодного випадку коронавірусу. Ви знаєте що відбувається… він (коронавірус) всюди: в Європі, Китаї… Я є дуже радий і хотів би подякувати нашим прикордонникам, які багато слідкують і багато роботи проводять", – зазначив президент України.

Також він порекомендував іноземцям перебути епідемію в Україні, адже на території нашої країни немає спалаху захворювання. Нагадаємо, що на території України зафіксовано один випадок коронавірусу.

Зараз той час, коли можна займатися туризмом всередині нашої країни. Порівнюючи з багатьма іншими країнами Європи, у нас найменша кількість хворих,
– заявив Володимир Зеленський.

Евакуйовані покинули обсервацію у Нових Санжарах: дивіться фото 24 каналу

Дивіться відео, як евакуйовані з Уханя проводили останній день в обсервації: відео Олександри Волкової

Іменинник радіє подарованому президентському годиннику: відео Олександри Волкової

Евакуйовані вже зняли маски з обличчя та зробили спільне фото, яке опублікував журналіст Олександр Махов на своїй сторінці в фейсбуці.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Як проходила обсервація у Нових Санжарах

4 березня евакуйовані провели останню ніч в обсервації "Нові Санжари". Медичний центр перебував під постійною охороною. Натомість людей забезпечили усім необхідним – гарячою та холодною водою, триразовим харчуванням тощо. Аби люди не нудьгували цілих два тижні, небайдужі передавали до обсервації книги, відеоігри й навіть презервативи.

В самому приміщенні застосовувались всі необхідні заходи інфекційної безпеки – захисні костюми, знезараження відходів та щоденний медичний огляд. Окрім колишньої очільниці МОЗ Зоряни Скалецької, з евакуйованими контактували лише ті люди, які супроводжували їх на літаку.

Після того, як евакуйовані роз'їдуться по рідних домівках, територію лікарні повинні продезінфікувати.

Коротко про протести в Нових Санжарах

  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією.
  • Під час сутичок постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний.
  • 20 лютого учасники протестів кидали в автобуси з евакуйованими людьми камінням, у деяких автобусах розбили скло.
  • Аби заспокоїти населення, в обсервації оселилась вже колишня міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Нині поліція оголосила про підозру 10 особам, половина з них перебуває під домашнім арештом.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.