Про це розповіли у прес-службі Фонду соціального страхування.

Що змінилось?

Електронна подача звіту Ф4-ФСС з ТВП розширена – тепер можна подавати заяви-розрахунки та звіти про виплати онлайн. В результаті процес отримання фінансування має суттєво прискоритися.

Читайте також: В Україні почали по-новому нараховувати лікарняні

1. Нова форма заяви-розрахунку об'єднує в собі всі види документації, необхідної для нарахувань матеріальної допомоги.

2. Документ отримав додаткові графи: пільги для постраждалих на ЧАЕС, страховий стаж, вигляд зайнятості співробітника та інше.

3. Орган Фонду соціального страхування (ФССУ) попередньо контролює – чи правильно нараховується матеріальна допомога. Помітивши помилки, уповноважені особи будуть надавати роз'яснення та рекомендації. Такий підхід повинен дозволити роботодавцям уникнути штрафів.

Що змінилось у нарахуванні лікарняних

Нова форма заяви-розрахунку та лікарняних отримали додаткові графи

4. Повідомлення про виплати допомоги співробітникам повинні тепер подаватись не пізніше 30 днів з дня виплати.

5. Також зазнали змін і терміни подачі заяви-розрахунку – вона має податися роботодавцем за 5 трудових днів з моменту затвердження протоколу засідання комісії.

Тож щоб отримати страхові виплати, працівник повинен передати лікарняний лист бухгалтеру, щоб він заповнив графи про страховий стаж і кількість днів, за які буде нарахована матеріальна допомога. Потім цей лист подається комісії соціального страхування на розгляд, де буде прийнято рішення щодо страхових виплат по непрацездатності.

Якщо рішення позитивне – бухгалтерія розраховує розмір виплати, оформляє і лише після цього подає заяву-розрахунок на отримання фінансів від ФССУ.

Після цього робочий орган ФССУ нараховує виплати на спеціальний рахунок компанії і працівник отримує матеріальну допомогу за місцем роботи.

В основному, усі зміни більше стосуються бухгалтерії, ніж застрахованої особи, адже від співробітника потрібно тільки надати необхідні документи, які стануть основою для призначення виплат, найчастіше – це лист непрацездатності.

Кого зачепить нове нарахування лікарняних та виплат?

1. Допомога при тимчасовій непрацездатності виплачується у вигляді повної або часткової суми зарплати. Таке фінансування можна отримати, якщо ви захворіли або травмувалися, але не на виробництві.

Також фонд обіцяє матеріальну допомогу у дні, коли людина доглядає за хворою дитиною або близьким родичем. Якщо людина, яка доглядає за малою дитиною або дитиною-інвалідом співробітника, захворіла – вона може доглядати за ними і розраховувати на страхову виплату.

Також в цю категорію потрапили:
- карантин;
- зміна співробітником виду діяльності з меншим розміром оплати праці (внаслідок медичного висновку);
- протезування у лікарні;
- перебування у санаторії або реабілітаційному центрі.

2. Допомога у період вагітності і пологів надається у розмірі повної середньої зарплати.

3. Розмір матеріальної допомоги на похорон встановлюється управління фонду і не може бути меншим встановленого законом прожиткового мінімуму. У випадку смерті на виробництві також повинні компенсуватися витрати на ритуальні послуги.

Лікарняні по-новому - що змінилось

Відтепер лікарняні та інші виплати нараховуватимуть по-новому

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.