Над дослідженням працювали медики з Великої Британії. Вони простежили позитивну тенденцію у тих, хто проходив курс індукційної хімієтерапії у поєднанні з уже схваленими дешевими препаратами, які націлені вбивати якомога більше ракових клітини, але перед тим усі вони пройшли комбіновану хіміо-променеву терапією (ХПТ).

Дивіться також Знайшли ще один неочевидний фактор, який підвищує ризик смерті від раку

Cancer Research UK підтвердив чудові результати лікування. Зазначають, що через 5 років 80% пацієнтів, які проходили хімієтерапію плюс отримували ХПТ – вижили, а 73% – увійшли в стійку ремісію.

У порівнянні зі стандартним лікуванням, яке показало наступні результати: 72% були живі, а у 64% не спостерігалося повернення або поширення раку.

Наше дослідження показало, що короткий курс додаткової хімієтерапії, який проводиться безпосередньо перед стандартною конформною ПТ (хімієтерапія CRT), може зменшити ризик повернення раку або смертність на 35%,
– зауважила доктор Мері Мак-Кормак, провідна дослідниця Інституту раку Лондонського університетського коледжу.

За її словами, це найбільше прорив у лікуванні цієї хворобі за останні 20 років.

Деталі методу

Узагалі ХПТ є стандартним лікуванням з 1999 року. Втім, попри постійне вдосконалення методів променевої терапії, рак повертається приблизно в 30% випадків.

Ліки, які застосовують під час хімієтерапії – карбоплатин і паклітаксел – є дешевими, доступними та вже схваленими для використання пацієнтами, тому їх можна відносно швидко включити в стандарт лікування.

Нещодавно вчені представили попередні результати свого дослідження на конгресі Європейського товариства медичної онкології.