Нова партія вакцини Janssen

У відомстві зазначили, що препарат доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Дніпропетровська область отримала 10 тисяч доз препарату, Харківська – 6 тисяч, Чернівецька – 5 тисяч, Київська та Львівська – по 4 тисячі доз.

Також на тему: Яка ситуація з поширенням коронавірусу у світі: останні дані ВООЗ

World Health Organization Ukraine навчила понад 100 медичних працівників і тренерів з усіх регіонів для проведення подальших каскадних тренінгів з використання вакцини,
– зазначили в МОЗ.

Що відомо про вакцину Janssen

  • Вакцина Janssen (торговельна назва Jcovden) – це векторна вакцина, її вводять людям віком від 18 років. ВООЗ дозволила екстрено використовувати цей препарат ще в березні 2021 року. Її розробила бельгійська фармацевтична компанія Janssen, якою володіє компанія Johnson&Johnson.
  • Вакцина створена на базі деактивованого аденовірусу людини, в який вмонтовано генетичну інформацію, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2.
  • В Україні для первинного курсу вакцинації вводять одну дозу цього препарату.
  • Раніше клінічні дослідження показали, що вакцина Janssen має 66,3% ефективності проти COVID-19 у людей, які отримали щеплення і не були інфіковані раніше.
  • Також вона зменшує ризик госпіталізації та смерті.