Норма тиску

Сьогодні межею норми верхнього (систолічного) тиску вважається показник 120 мм ртутного стовпчика. Чим він вище, тим важче серцю закачувати кров. Стійке перевищення тиску сигналить про гіпертонію – головний фактор ризику багатьох серцево-судинних захворювань, включаючи інсульт і серцеву недостатність.

Також на тему: Знизити тиск: наскільки потрібно менше їсти солі

Нове дослідження

У новому дослідженні група вчених із США і Фінляндії проаналізувала результати чотирьох великих дослідженнях, в яких представлені дані про вимірювання артеріального тиску у понад 27 тисяч осіб. 54% цієї вибірки складали жінки.

120 – не для всіх

Вчені визначили, що для жінок пороговий показник нормального верхнього тиску був нижче, ніж для чоловіків – 110 мм рт.ст. в порівнянні зі 120 мм рт.ст. Перевищення цього рівня було пов'язано з ризиком розвитку будь-якої серцево-судинної патології.

З'ясувалося також, що жінки мають нижчий поріг артеріального тиску щодо ризику кожного конкретного серцево-судинного захворювання.

На думку авторів дослідження, це відкриття має бути приводом для переосмислення чинних рекомендацій для того, щоб виробити ефективні заходи профілактики та діагностики хвороб серця у жінок.