Найпрестижнішу премію в сфері медицини науковці отримали за "відкриття терапії онкозахворювань шляхом сповільнення негативної імунної регуляції".

Дж. Елісон – імунолог і фахівець з імунотерапії раку, професор Онкологічного центру ім. Андерсона Техаського університету.

Т. Хонджо – імунолог, лауреат численних премій, зараз працює в Кіотському університеті.

Елісон та Хонджо дослідили здатність імунної системи атакувати ракові клітини, "відпускаючи гальма" імунних клітин.

Так, Елісон вивчав білок CTLA-4, який функціонує як "гальма" імунної системи. За умов "відключення" цього білка клітини нашої імунної системи починають атакувати пухлини. Хонджо досліджував інший білок, PD-1, який також впливає на здатність імунної системи активно боротись з раковими клітинами.

1 жовтня у столиці Швеції Стокгольмі розпочався нобелівський тиждень, упродовж якого світ дізнається власників нагород за досягнення у медицині та фізіології, фізиці, хімії, економіці, а також буде оприлюднено ім’я лауреата премії миру.

Читайте також: Україна номінувала Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру

Додамо, Нобелівську премію з літератури у 2018 році не вручатимуть. Причиною тому став секс-скандал, у який потрапив чоловік однієї з членкинь комітету. Щоправда, цьогорічного переможця все ж оголосять, але вже у 2019-ому.

Церемонія нагородження відбудеться традиційно 10 грудня – у день смерті Альфреда Нобеля.

Нагадаємо, що у 2017 році Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали одразу три науковці: Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янг. Найпрестижнішу наукову нагороду вони здобули за "відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми". Зокрема, у їхній роботі мовилося про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня та ночі.