При цьому повнолітнім буде дозволено мати з собою 25 грамів марихуани чи гашишу в чистому вигляді. Також німці зможуть зберігати до 50 грамів вдома.

Дивіться також Зеленський підписав закон про медичний канабіс

Крім того, у Німеччині буде дозволено вирощувати для особистих цілей на приватному городі до трьох кущів конопель. Та попередньо для цього треба буде об'єднатися з іншими садівниками і отримати дозвіл місцевої влади – і на розведення конопель, і на зберігання самого наркотику.

Клуби будуть організовані за принципом товариства або кооперативу, не орієнтованих на отримання прибутку. Тобто, члени такої спілки фактично купуватимуть коноплі або гашиш самі у себе – максимум 50 грамів на члена клубу на місяць.

Також заборонено вживати марихуану, перебуваючи за кермом транспортного засобу.

Які покарання зберігаються

Попри набуття чинності закону зберігаються і покарання за зловживання. Тим, у кого виявлять понад 25 грамів марихуани або понад три кущі конопель у саду, загрожує ув'язнення строком до 3 років або грошові штрафи.

В особливо тяжких випадках, якщо буде доведено факт торгівлі "надлишками" наркотику, передбачено ув'язнення на 5 років.

Як пояснюють рішення

В уряді Німеччини заявили, що новий закон сприятиме відповідальному вживанню канабісу, оскільки передбачає його обмежену легальну доступність з численними правилами та нормами.