Алгоритм заснований на системі розпізнавання мови. Вчені використовували методику стисненого зондування, яка дозволяє отримувати й відновлювати сигнал з його попередніх значень, пише Journal of Automatica Sinica.

Читайте також: Погане виховання викликає хвороби у дітей

Вчені спостерігали за 26 немовлятами віком від трьох днів до шести місяців, які перебували у відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Фахівці разом з досвідченими медсестрами виділили п'ять криків, що відносяться до голоду, сну, дискомфорту (болі), необхідності змінити підгузок, потреби в увазі. Вчені також аналізували невербальні та інстинктивні реакції немовлят.

Потім дослідники визначили частоту і часовий інтервал для кожного з п'яти типів крику. Алгоритм розпізнав 151 крик уваги, 137 криків зміни підгузка, 422 крику голоду, 79 криків сну і 182 крику дискомфорту.

Далі вчені проведуть масштабніші експерименти, і якщо результати підтвердяться, алгоритм можна буде використовувати в дитячих клініках.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.