Невидимі плями – це накопичений бруд на тканині під час носіння одягу, який не вдалося відіпрати під час попередніх циклів прання. Його утворюють не лише зовнішні чинники, а й наш піт, шкірне сало та мертвий епідерміс. Згідно з дослідженням британський вчених, людина щодня "скидає" 500 клітин шкіри та 1 л поту. Загалом вчені зазначають, що 70% бруду на нашому одязі утворюються внаслідок контакту тканини зі шкірою. Тому якщо довго не прати або погано прати одяг, піт і шкірне сало накопичуються в тканині, викликаючи не тільки неприємний запах, але і вицвітання тканини. Але сьогодні є нові рішення, які допомагають очистити ваш одяг від видимих і невидимих плям, що забезпечує гігієнічну чистоту.
Лікарка-дерматолог Олена Абрамчук
"Наша шкіра орган не стерильний, на ній є унікальні для кожної людини комбінації мікроорганізмів – мікрофлора. Шкіра постійно оновлюється, відлущується, виділяється піт, затримується зовнішній пил, бруд та алергени. Все це залишається на тканинах і є сприятливим середовищем для кліщів, вошей, грибку та бактерій. Наш одяг, білизна та рушники можуть мати нормальний запах, вигляд, але це не означає, що тканина чиста".
Які проблеми можуть виникнути, якщо неправильно прати одяг
Проблема, яка виникає при неправильному пранні – жовті плями у районі пахв. Їх відіпрати досить складно, тому значна частина людей просто здається і перестає носити такий одяг. Так, під час опитування 51% респондентів зізнався, що жовті плями стають причиною викидання одягу. Ще 49% викидають його через деформацію тканини під час прання.
Безумовно, під час прання має значення і якість прального засобу. Важливо, аби він виступав не лише в ролі ароматизатора, а й ефективно видаляв бруд, не залишав після себе розводів і ефективно розчинявся. Адже залишки хімічних речовин на тканині не лише неестетично виглядають, а й можуть відчуватись на шкірі.
За словами кандидатки хімічних наук Катерини Біленко, характерною ознакою економії на активних миючих компонентах є поява світлих розводів на поверхні темних або кольорових речей, від яких досить важко позбутися.
Явні забруднення або плями від засобів досить помітні. А ось невидимі плями можна побачити тільки за допомогою ультрафіолетового світла. Ліворуч на фотографії футболка безліч разів випрана за допомогою традиційного прання. І хоч при денному світлі вона виглядає досить звичайно, ультрафіолетове світло показує, на скільки вона насправді брудна. Паворуч на фото та ж футболка, випрана за допомогою технології Purezyme™. Можливо, ви могли про неї не чути, але саме вона найефективніше допомагає у боротьбі з невидимими плямами. Тож сьогодні розповімо про неї детальніше.
Для того, аби продемонструвати, що таке невидимі плями, ми провели власний експеримент. Один зразок тканини випрали зі звичайним засобом, а другий з Ariel PODs "Все в 1" з технологією Purezyme™. При денному світлі здається, що два зразка тканини абсолютно ідентичні, але чи справді це так? Коли посвітити на них ультрафіолетовим ліхтариком, то видно, що на першому зразку, який прався у звичайному засобі навіть після прання залишились плями. А другий зразок, випраний з Ariel PODs "Все в 1” з технологією Purezyme™, ідеально чистий.
Те, що ви використовуєте для прання, має значення: що таке технологія Purezyme™ та де її знайти
Purezyme™ – унікальна запатентована технологія, розроблена компанією P&G і присутня в капсулах ТМ Ariel PODs "Все в 1".
Особливість Purezyme™ в тому, що вона створена на основі морських водоростей. Ензим проникає глибоко у волокна тканини та розбиває невидимі частинки жирів на дрібні фракції, внаслідок чого активним речовинам прального засобу легше їх атакувати, захопити та знешкодити.
Нова розробка присутня у капсулах для прання Ariel PODs "Все в 1". Одна капсула містить три відділи, які поступово розчиняються впродовж всього циклу прання. Так, завдяки цьому однієї капсули достатньо для ефективного очищення одягу.
Важливо, що Ariel PODs "Все в 1" ефективно розчиняються і очищують навіть при 30°С, тож можна не перейматися за зіпсовану якість тканини, великі рахунки за електроенергію та шкоду екології.
Як правильно прати одяг з капсулами Ariel PODs "Все в 1"
Спершу капсулу необхідно покласти в порожній барабан і лише після цього класти до нього речі.
Барабан перевантажувати не можна – це повпливає не лише якість прання, а й на термін експлуатації вашої машинки.
Велика помилка, яку люди допускають під час прання одягу – це міксування кольорового та світлого одягу. Одяг (особливо новий) втрачає частину барвника під час циклу, а світла тканина поглинає його. У будь-якому випадку не варто прати червоний одяг разом з білим у гарячій воді, інакше все біле стане рожевим.
Розділіть білизну за тканиною або фактурою – важкі тканини, такі як джинси та рушники, повинні пратися інакше, ніж легші тканини (бюстгальтери, білизна, простирадла). Також не бажано прати спідню білизну разом з простирадлами та будь-якими рушниками.
Уважно читайте етикетку, адже деякий одяг можна прати лише у хімчистці або вручну.
Перед пранням застібніть всі блискавки та виверніть одяг навиворіт, аби захистити його від можливих пошкоджень.
Правильно налаштовуйте температуру. Пам’ятайте, що темний одяг та одяг з бавовни переться лише у холодній воді. Але для капсул Ariel PODs "Все в 1" це не проблема, адже вони видаляють бруд навіть у холодній воді.
Так, багато людей перуть одяг при 60°C, втім з капсулами Ariel PODs "Все в 1" достатньо й 30°C. Важливо розуміти, що прання у холодній воді економить до 90% електроенергії. Такі дані оприлюднив Американський інститут прибирання (ACI). Відповідно, чим менше електроенергії використовується, тим менше парникових газів викидається в атмосферу.
Пам’ятайте, що якщо ви маєте на меті вивести з одягу або білизни невидимі плями, то потрібно обирати правильний засіб, у якому є технологія Purezyme™. Оскільки в інакшому випадку ви не досягнете бажаного результату.