Вчені з Нанфанської лікарні Південного медичного університету в провінції Гуандун, Китай, з'ясували, що жінки з нерегулярним циклом мають підвищений ризик розвитку низки хвороб серця і судин.

Увага 5 популярних міфів про здоров'я, у які ви досі вірите

Причому, показники смертності від цих станів відрізняються залежно від статі – жінки вдвічі частіше помирають від серцевого нападу, ніж чоловіки.

Нерегулярний цикл і серцево-судинні захворювання

Тепер же з'ясувалось, що жінки з нерегулярним менструальним циклом перебувають у групі ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Вчені проаналізували дані більш ніж 58 000 жінок із біобанку Великої Британії.

Як проводили дослідження

Учасницям в середньому було 46 років, вони не мали в анамнезі серцево-судинних захворювань. У ході дослідження вони надали інформацію про тривалість своїх менструальних циклів.

За 12 років дослідники відзначили понад 1600 серцево-судинних подій серед усіх учасниць дослідження.

Що виявили вчені

Провівши подальший аналіз, учені виявили, що учасниці з менструальним циклом тривалістю менш як 21 день або понад 35 днів мали на 19% більший ризик серцево-судинних захворювань у порівнянні з жінками з нормальним менструальним циклом.

Учасниці з короткими циклами мали на 29% підвищений ризик серцево-судинного захворювання, тоді як довгий цикл збільшував ризик на 11%.

Вчені також виявили, що учасниці з короткими циклами мали на 38% більший ризик розвитку фібриляції передсердь. Ті, у кого були довгі цикли, мали на 30% більший ризик розвитку фібриляції передсердь.

Чому це важливо

Серцево-судинні захворювання є однією з основних причин захворюваності та смертності у жінок у світі, наші результати допомагають підвищити обізнаність про те, що нерегулярні менструальні цикли можуть бути пов'язані з серцево-судинними захворюваннями,
— пояснює доктор Чжан.

Особливо важливим вчені вважають той факт, що їм вдалось встановити, що нерегулярні менструальні цикли мали суттєвий зв'язок із підвищеним ризиком розвитку фібриляції передсердь, оскільки раніше цей фактор був невідомим.