Вони проаналізували оцінки 6 тисяч близнюків з початку школи до закінчення середньої освіти, пише Psychological Science.

Читайте також: Психолог назвав дві головні помилки усіх батьків

Результати показали, що діти-близнюки мали одинакові досягнення. Діти, які добре вчилися у початковій школі, добре складали іспити після закінчення середньої.

Від чого залежать оцінки дітей
Від чого залежать оцінки дітей

Вчені вирахували, що впливає на стабільність навчання: це на 70% – генетика, інше залежить від навколишнього середовища (25%), виховання у родині та вплив друзів та вчителів (5%).

Двійнята, що мають однаковий набір генів, ділять між собою близько 50% генів. Якщо ж успішність покращувалася у шкільні роки або погіршувалася, то це залежало лише від зовнішніх чинників.

Певні варіанти генів відповідають за те, чому оцінки дітей на різних етапах навчання можуть відрізнятися. Тому науковці радять виявляти проблеми у навчанні якомога раніше. Якщо ж ні, то вони залишаться впродовж усіх шкільних років.

Гени впливають на успішність дитини
Гени впливають на успішність дитини

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.