Про це Степанов сказав на брифінгу у суботу, 9 травня.

Читайте також "Покращення" від МОЗ: чи можуть згорнути медреформу

Голова МОЗ сказав, що проблема виникла через незбалансовану політику по тарифах. Він пояснив це на прикладі того, скільки держава виділяє грошей на одні пологи – близько 8 тисяч гривень. За його словами, тариф не може бути одним, тому що жінка може народжувати у різні способи – пологи з ускладненням, фізіологічні, кесареве.

Тариф не може бути один, не може бути ніякої "уровніловки", тому що різна сума коштів витрачається на те, щоб зробити ці пологи,
– заявив Максим Степанов.

Очільник МОЗ розповів, що вони проаналізували перинатальні центри і дізналися, що кількість ускладнених пологів є більшою, ніж фізіологічних. Відтак лікарні витрачають більше коштів, ніж на це розрахований тариф.

Цей обман, який був запропонований, так званими, фахівцями, які розрахували ці тарифи, він неприпустимий,
– додав Степанов.

Нагадаємо, ексочільниця МОЗ Уляна Супрун вважає, що Зеленський і Степанов захищають виключно власні політичні інтереси та статус-кво медичних еліт і фармацевтичної мафії, які давно існують у регіонах.

У чому полягає другий етап медреформи?
З 1 квітня передбачено, що медичні заклади, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні й центри) медичну допомогу, отримуватимуть фінансування за договором з НСЗУ.

Основним принципом реформи є " гроші йдуть за пацієнтом" – їх отримують ті заклади, які надають якісну допомогу (і, відповідно, куди ідуть багато пацієнтів). Це стосується і медичних працівників: чим більше людей до них звертається, тим вищою буде заробітна плата.

Супрун наголосила, що завдяки медреформі в Україні пацієнти мають отримувати дійсно безоплатну, безпечну і якісну меддопомогу, а кошти платників податків використовуватимуться ефективно і "йдуть за пацієнтом" в ті медзаклади та до тих лікарів, яких обирає сам пацієнт.

Пацієнт не повинен бути примушений йти у лікарню, в якій лікарі не мають відповідної кваліфікації, де не можна зробити необхідну діагностику, де робити операцію небезпечно. Бо в такому випадку — це не лікарня. Це просто будівля. І так не повинно бути,
– заявила ексголова МОЗ Уляна Супрун.

Тепер існує ризик скасування цих контрактів і повернення до старої системи – коли медичні заклади фактично отримували гроші за ліжкомісця, незважаючи на якість наданих послуг та, відповідно, кількість пацієнтів, які бажають там їх отримувати.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.