Як світ готується до проходження пандемії восени – читайте в матеріалі 24 каналу.

Важливо У МОЗ назвали симптоми, які одразу вказують на інфікування коронавірусом

Угорщина оновила правила в'їзду та транзиту

Влада Угорщини закрила кордони для іноземців через побоювання другої хвилі COVID-19. Іноземцям дозволяють в'їхати, якщо вони прямують в іншу країну і мають документи, що це підтверджують.

В перші дні вересня там зареєстрували найвищий добовий приріст хворих на COVID-19. Станом на 2 вересня виявили 6 622 випадків коронавірусу, з них 619 – летальні. Понад 3 900 осіб одужали.

Що запропонувала Франція

У Франції закликали утриматися від закриття кордонів, адже це шкодить економікам європейських країн. Натомість запропонували помірковані скоординовані дії.

Немає жодного сенсу закривати кордони між країнами, коли в одній з них стався спалах коронавірусу, тобто з'явилася активна зона циркуляції інфекції,
– наголосив Еммануель Макрон, президент Франції.

Й додав: потрібно опрацювати спільну методологію для визначення цих активних зон і реагування на ці спалахи в кожній країні".

Втім, поки європейські політики не домовилися про спільний план дій. А добові показники приросту інфікованих збільшуються майже у всіх країнах ЄС. Кожна на власний розсуд відновлює обмеження.

Не друга хвиля COVID-19, а відлуння першої

Уряди різних країн намагаються балансувати між карантинними заходами, аби зменшити тиск на медичну систему, та між тим щоб не допустити значних втрат для економіки.

Науковці ж наголосили, що це – ще не початок другої хвилі коронавірусу, а лише відлуння першої. Не доводиться поки і говорити про надійні способи запобігання поширенню COVID-19.

Нам просто з цим доведеться жити і без вакцини нам не сформувати колективний імунітет. Тільки тоді можна сподіватися на зменшення кількості хворих та померлих,
– зазначив Віктор Доценко, професор Інституту фізіології імені Богомольця.

Втім, вчені підкреслили: це не означає, що карантинні заходи не потрібні. Адже помірні обмеження дійсно діють.

Пересічним громадянам медики радять дотримуватися здорового способу життя. Адже ця порада добре працює в ситуації, коли хвороба нова і її досліджують, а ліків – ще не знайшли.