У дослідженні взяли участь майже 30 тисяч шведів, які страждали на діабет першого типу та 135 тисяч здорових людей, пише The Lancet.

Читайте також: Чому небезпечно вживати хліб у великій кількості: відповідь дієтолога

Для кожного з учасників були доступні демографічні показники, а також дані про здоров'я (наявності різних захворювань). За 10 років досліджень померли майже 100 людей з діабетом та 1,5 тисячі осіб з контрольної групи.

Протягом 10 років від різних причин померли 959 учасників з діабетом і 1501 осіб з контрольної групи.

Науковці з'ясували, що, в порівнянні з контрольною групою, ризик отримати важке захворювання серцево-судинної системи людям з діабетом було в 30 разів вище. Сильніше цей ефект спостерігався у жінок: для них ризик розвитку коронарної недостатності був в 60 разів більше, а інфаркту міокарда – в 90.

Таким чином, жінки, яким поставили діагноз діабет першого типу до 10 років, жили на 17,7 року менше, ніж здорові жінки. Цей показник для чоловіків становив 14,2 року. А у тих, кому поставили діагноз пізніше, тривалість життя зменшувалася на 10 років.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.