Чому знизилась ефективність вакцин поки невідомо

У новому досліджені вчені врахували дані (результати тестування) понад 1,2 мільйона учасників. Очікується, що реальний аналіз покаже менший захист, ніж клінічні випробування. До того ж вакцини не випробовувались проти нині домінуючого варіанту Дельта.

До теми Мутації відкинуть нас на рік назад: чому протидіяти коронавірусу складно

Нові дослідження показують, що імунітет, який формують дві дози вакцин виробництва Pfizer та AstraZeneca, починає слабшати впродовж 6 місяців,
– йдеться в результатах дослідження.

Який захист гарантують вакцини

Вакцина Pfizer ефективна на 88% через місяць після введення другої дози, але вже через 5 – 6 місяців захист знижується до 74%.

Натомість вакцина AstraZeneca забезпечує 77% захист від інфекції через місяць після другої дози, проте через 4 –5 місяців захист знижується до 67%.

Як щодо інших вакцин

Наразі дослідження британських вчених охопило лише вакцини Pfizer та AstraZeneca. Про зниження ефективності інших вакцин при введені другої дози – не йдеться.

Втім, інше дослідження американських вчених показало, що ефективність вакцин проти коронавірусу виробництва Pfizer і Moderna впала з 91% до 66%. Причиною вважають домінування варіанту Дельта.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Цікаво У Британії людей з позитивним тестом на COVID-19 протестують на антитіла: причина