Лікарі давно чують скарги пацієнтів на те, що приймання алкоголю провокує у них нападу фібриляції шлуночків (миготливої ​​аритмії) – небезпечного виду порушення серцевого ритму. Однак цей феномен дуже складно вивчати, тому що зв'язок між цими явищами потрібно вивчати в реальному часі. Тобто, "вистежити" аритмію потрібно відразу після того, як людина випила.

Також на тему: Яка кількість алкоголю шкодить мозку

Як відбувалося дослідження

Нове дослідження стало першим у своєму роді. Його автори змогли об'єктивно підтвердити, що напади миготливої ​​аритмії пов'язані з вживанням алкоголю.

У дослідженні взяли участь 100 пацієнтів в середньому віці 64 роки з тимчасовою миготливою аритмією. Тобто, порушення ритму у них були постійними. Учасники носили кардіомонітори, які фіксували їхній серцевий ритм. Їх просили включати цей прилад перед вживанням алкоголю. Рівень алкоголю в крові постійно контролював інший сенсор.

Вплив алкоголю на серце

Дослідження показало:

  • Навіть один стакан вина або пива пов'язані зі збільшенням ризику нападу миготливої ​​аритмії у два рази протягом чотирьох годин після випивки.
  • Приймання двох і більше порцій алкоголю (одна порція – еквівалент 10 грамів чистого спирту) збільшували цей ризик в три рази.

За чотири тижні дослідження напади миготливої ​​аритмії були зафіксовані у 56 осіб. Виявилося, що збільшення концентрації алкоголю в крові на кожні 0,1% підвищує ризик нападу на 40% на 12 годин.