Дослідники розділили самок мишей на три групи; контрольна група, яка отримувала стандартну дієту з щоденним годуванням, щоденну дієту з обмеженням калорій (CR) та інтервальне голодування (IF), в якій мишей годували через день. Останні дві групи отримували на 10% менше калорій, ніж контрольна.

До теми Здоров'я щитоподібної залози: що треба знати про метелик на шиї

Деталі дослідження

Впродовж трьох місяців миші в групі IF продемонстрували покращене збереження довгострокової пам’яті в порівнянні з іншими групами. Коли вивчали мозок цих мишей, було очевидно, що ген Клото був активований, і нейрогенез збільшився в порівнянні з тими, які перебували на дієті CR.

Тепер ми значно краще розуміємо причини, за якими інтервальне голодування є ефективним засобом збільшення нейрогенезу у літніх людей,
– сказала доктор Сандрін Тюре.

Попередня робота доктора Тюре також доводить, що дієта з обмеженням калорійності у людей може поліпшити функцію пам'яті. Це дослідження показало, що IF може поліпшити процеси навчання і вплинути на когнітивні порушення, пов’язані з віком.

Тепер дослідники планують відтворити це дослідження за участю людей, щоб додатково вивчити ефекти IF.

Деменція – що це?
Це порушення когнітивних функцій, яке провокує деградацію пам’яті, мислення, здатності спілкуватись та виконувати повсякденні завдання.

Серйозний фактор деменції – спадковість. Але здоровий спосіб життя знижує ризик її виникнення попри сімейний анамнез.