Джерело: Управління національної статистики Великої Британії (ONS)

Як відбувалося дослідження

Дослідження проводилося на підставі даних опитувань жителів Великої Британії, у яких підтвердили COVID-19 з 15 листопада по 16 січня – саме в цей період новий штам почав активно поширюватися на території країни.Пацієнти, включені в дослідження, відповідали на питання про своє самопочуття за минулі сім днів.

Також на тему: Померти у віці 55 – 64 років від COVID-19 у 200 разів імовірніше, ніж в автокатастрофі

Яка різниця в симптомах британського штаму і початкового

Результати опитування показали, що кількість пацієнтів, які поскаржилися на кашель, помітно збільшилася: 35% опитаних проти 27% раніше. Також фахівці відзначили збільшення частки заражених, які скаржаться на біль в горлі, втому, м'язові болі.

Втрата смаку та нюху при зараженні новим варіантом SARS-Cov-2 зустрічається значно рідше в порівнянні з ранніми варіантами. При цьому частка пацієнтів, які повідомили про головний біль і розладах шлунково-кишкового тракту, не змінилася.

Медики повідомляють, оскільки новий варіант SARS-Cov-2 більш заразний, ймовірно, в інфікованих людей вище вірусне навантаження, що може впливати на зміну симптоматики.

Що відомо про "британський штам" коронавірусу

  • Перші повідомленні про виявлення нового штаму коронавірусу B117 з'явилися 19 грудня в Великої Британії.
  • У відповідь на потенційно небезпеку в неділю багато країн ввели захисні заходи, включаючи тимчасове скасування польотів до Великої Британії.
  • Нині "британський штам" виявлено в 33 країнах.
  • Вчені вказують, що в новому штамі незвично велика кількість мутацій – 17 – в порівнянні з першим штамом SARS-CoV-2, який виявили в Ухані.
  • Вісім з цих мутацій – на шиповидному білку, який відповідає за інфікування. Деякі з них потенційно можуть впливати на здатність вірусу інфікувати людей.
    Інформація Bloomberg, Science.