Як відбувалося дослідження

Нове дослідження вперше демонструє, як алкоголь впливає на здоров'я людей із зайвою вагою. Для нього вчені використовували дані британського Біобанку (великого дослідження, в якому зібрана медична дані та інформація про спосіб життя сотень тисяч людей).

Також на тему: Які медичні засоби можна взяти із собою в літак: правильна аптечка

Вчені проаналізували дані понад 465 осіб у віці 40 – 69 років, за якими спостерігали в середньому протягом 10,5 років. Вони порівняли ризики з боку печінки у людей із зайвою і з нормальною вагою, які пили більше, ніж радять британські рекомендації (понад 10 стандартних порцій, еквівалентних 10 грамам чистого спирту, на тиждень).

Зайва вага та алкоголь

  • У людей c зайвою вагою або, які страждають від ожиріння ризик розвитку алкогольної жирової хвороби печінки був майже на 600% вище, ніж у тих, чия вага була нормальною.
  • Їхній ризик смерті від цієї проблеми був на 700% більше.
  • Зайва вага та ожиріння збільшували ризик розвитку хвороб печінки й у людей, які пили алкоголь, не перевищуючи норми рекомендацій.
  • Цей ризик у них був вищий на 50% в порівнянні з показниками людей з нормальною вагою.

Вчені вважають, що в нових медичних довідниках має бути окрема згадка про комбіновану шкідливу дію алкоголю і зайвої ваги на здоров'я.

Виходячи з даних нашого дослідження, люди із зайвою вагою, не тільки з ожирінням, мають вживати алкоголь з обережністю і, можливо, прагнути пити набагато менше, ніж зазначено в рекомендаціях,
– зазначили автори дослідження.