Вчені проаналізували дані з 62 американських клінік про стан здоров'я понад 9,1 тисячі пацієнтів, які були госпіталізовані з тяжким перебігом COVID-19 до листопада 2020 року.

Також на тему: Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Ризик повторного зараження

Результати показали, що 63 людини (менше 1%) заразилися повторно в середньому через 3,5 місяці після виписки зі стаціонару. Двоє людей померли.

В цілому, практично у всіх пацієнтів показники дихальної та печінкової недостатності були нижчі, ніж після першого зараження, жодному з них не знадобилася повторно вентиляція легенів. На думку вчених, це може бути пов'язано з тим, що вдруге пацієнти отримували більш ефективну терапію, оскільки лікарі отримують все більше нових даних про лікування COVID-19, виключаючи токсичні й непотрібні препарати.

Хоча повторне зараження виявилося легшим, ніж первинне інфікування, з ним була пов'язана більша летальність,
– зазначили науковці.

Хто найчастіше повторно хворіє на коронавірус

Автори дослідження також визначили потенційні групи ризику для повторного зараження: так, у курців вірогідність реінфекції майже у два рази вища, ніж у людей без нікотинової залежності.

Наявність бронхіальної астми підвищує цей ризик в три рази, приналежність до темношкірої раси – у два рази. При цьому серед пацієнтів, які заразилися двічі, не було суттєвих відмінностей за віком і статтю.