Це підтвердив аналіз клінічних тестів, які представила британська компанією Еargym, як спеціалізується на здоров'ї слухової системи. Результати дослідження дійсно насторожують, проблеми зі слухом унаслідок прослуховування гучної музики називають "кризою, що назріває".

Дивіться також Стать, вік та гроші: вчені зʼясували що найбільше впливає на якість вашого сну

Деталі дослідження

Воно охоплює понад 1 000 людей у Великій Британії у віці від 16 до 35 років, опитування проводили у період з червня по жовтень 2023 року.

Вчені виявили, що 49% людей мали "нижчий за нормальний" рівень слуху, що вплинуло на якість їхнього життя.

Ба більше, близько чверті людей віком до 35 років втратили слух, а ще двоє з п'яти мали "ймовірну" втрату слуху, згідно з аналізом клінічних тестів.

"Лише 40% не мали жодних ознак втрати слуху, а у решти діагноз був не визначений", – ідеться у повідомленні.

Як тестували учасників

Люди, які були залучені у дослідження, також проходили тест "мова в шумі". Суть експерименту полягала в тому, що учасники мали визначити три цифри на фоні шуму з різною гучністю, щоб оцінити співвідношення сигнал/шум.

Вчені зазначили, що погіршення слуху у молодих людей здебільшого пов'язане з "небезпечно гучним прослуховуванням", а також з "шумом міського середовища" від будівництва, доріг, поїздів або метро.

Використання навушників є досить популярним. Люди схильні слухати музику трохи голосніше, ніж слід, і не робити достатньо перерв. У нашому вусі близько 18 000 волоскових клітин, і ті, які пошкоджуються, не мають здатності до відновлення,
– зауважила Аманда Філпотт, колишня керівниця служби охорони здоров'я Великої Британії.

Який вихід

Учені пропонують людям дотримуватися правила 60/60, тобто слухати музику на 60% гучності і не більше 60 хвилин на день.