Таку думку висловила команда науковців під керівництвом дослідників з Ратгерського університету в Нью-Брунсвику, йдеться у статті журналу Science.
Читайте також: Революційне лікування раку тестують в Україні: приголомшливі результати
Вони вважають, що біологічне різноманіття мікроорганізмів необхідно зберегти, адже якщо воно продовжить зменшуватися, це зумовить незворотні наслідки для здоров'я всього людства.
Дослідники зазначають, що зміни у мікробіоті людини відбуваються одночасно з індустріалізацією суспільного життя. І якщо мікрофлора продовжуватиме зменшуватися – може відбутись різке зростання захворювань, зокрема, пов'язаних з метаболізмом, імунною системою, та когнітивними функціями.
Негативний процес вже стартував – зросла кількість випадків захворюваності діабетом, астмою, ожирінням. І кількість випадків на ці захворювання найпомітніше виросла саме у промислово розвинених країнах.
Різноманітність мікроорганізмів у кишечнику південноамериканських індіанців вдвічі вища, ніж у здорових людей США. При індустріалізації змінюються багато чинників, які впливають на організм людини та призводить до серйозних змін мікрофлори. Це і вода, і їжа, і повітря.
Щоб уникнути подальшого зменшення різноманітності мікробіоти, вчені пропонують створити своєрідний "ноїв ковчег" для мікроорганізмів, які існують у людині.
Вчені припускають, що збирати мікроорганізми для сховища потрібно у представників віддалених латиноамериканських і африканських популяцій з найбільшою різноманітністю мікробіоти. Але для реалізації такого проекту будуть необхідні чималі фінанси і людські ресурси. Окрім того, практична користь введення мікроорганізмів у тіло людини для запобігання захворювань наразі недостатньо вивчена.
Що таке мікробіота (мікрофлора) людини? Це збірна назва мікроорганізмів, необхідних для нормального функціонування тіла людини. Їх налічується трильйони. Тільки в одному кишечнику живе кілька сотень видів мікроорганізмів, більшість з яких – бактерії. У мікробіоту також входять мікроскопічні гриби і найпростіші, наприклад, інфузорія. Зокрема, бактерії в кишечнику беруть участь в процесі перетравлення складних вуглеводів і виробляють вітаміни.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.