Біомаркери захворювань в крові – перспективний показник для діагностики подібних захворювань. Визначення депресії або біполярного розладу по аналізах крові, в теорії, може допомогти не тільки з точною постановкою діагнозу, але і підбором найбільш ефективної терапії для кожного конкретного пацієнта.
Також на тему: Депресія прискорює старіння організму
Як відбувалося дослідження
Добровольців поділили на три групи.
- У першій – були волонтери, за біологічними зразками й анамнезом, яких вчені перевіряли потенційні біомаркери.
- У другій – учасники дослідження, яким вчені намагалися поставити діагноз тільки по аналізах крові.
- У третій групі – добровольці, які звернулися за медичною допомогою з симптомами депресії або манії. Всього 44 людини. Кожен з них до шести разів зустрічався з лікарем, перерва між візитами – 3 – 6 місяців.
Стан учасників дослідження з третьої групи оцінювали за чинними критеріями, паралельно брали кров на аналіз. Вчені шукали гени, показники експресії яких, можуть вказувати на афективний розлад.
Діагностика депресії за аналізом крові
В результаті виявили 23 потенційних гени, зниження або підвищення показники яких можуть вказувати на афективні розлади у пацієнтів.
Точність діагностування депресії та біполярного розладу у жінок була на 10-20% вищою, ніж у чоловіків. Можливо, це пов'язано з біологічними особливостями.
Вчені сподіваються, що в майбутньому їхній метод поліпшить діагностику, дозволить відрізняти один від одного афективні розлади та підбирати ефективну для конкретного пацієнта терапію.